23 Feb 2020 11:50

inkhel

Robula Chess Trophy-ah Tuipang Tlangval

February ni 20, 2020 atanga khelh tan Mizoram Chess Association buatsaih MCA Official Rating Tournament  42nd Robula Chess Trophy 2020 chu  February ni 22, 2019 khan Ramhlun Indoor Stadium, Aizawlah khelh zawh a ni. Siaha District Chess Association hnuai Tuipang Chess Club atangin Richard HT Laltlanchhuaha, Tuipang chuan full point 8 atanga 7.5 hmuin nikuma a Champion Lallukhum a humhim. Trophy leh pawisafai Rs. 25,000/- a dawng a ni.

Mizoram Chess Tournament hlun ber pakhat, Robula Chess Trophy hi Mizo zinga Engineering Graduate hmasa ber Robula, Mizoram Chess Association dintu zinga a khaipa ber pakhatin 1978 atanga a chhuah a ni a, kumtin khelh thin a niin, Mizo chess khelthiam ten an hlut hle thin a ni. Kumin Robula Chess Trophy 2020-ah hian Mizoram hmun hrang hranga tangin player 144 zet an te. Tel zinga naupang ber hi kum 7 mi Paul Muansanga, Tlangnuam West a ni a, Pu Zosangzuala, kum 62 chu tel zinga upa ber a ni.

Open category bakah Age category (Boys & Girls) hrang hrang Under  7, 9, 11, 13, 15 & 17 ah te khel a ni. Lawmman pawisafai Rs. 1,31,400/- sem ral a ni. Chief Arbiter Lalthazama, Sr. National Arbiter kaihhruaina hnuaiah he Trophy hi khelin, Swiss System, Game 8-a khelh a ni a, Game khat zel khel rei zawng hi Darkar 2:30 zel a ni. 

OPEN CATEGORY
Rank Prize
Money
Name Club Pts
1st 25,000.00 RICHARD HT LALTLANCHHUAHA Tipa, Siah Dist.
2nd 15,000.00 LALAWMPUIA Bethlehem Vengthlang 7
3rd 10,000.00 LALRINHLUA Khumtung 7
4th 7,000.00 DAVIS ZOREMSIAMA Champhai
5th 5,000.00 THANGCHUNGNUNGA Thenzawl
6th 3,000.00 BT ROMAWIA Bethlehem Vengthlang
7th 3,000.00 JIMMY ZOTHANPUIA Sialsuk 6
8th 3,000.00 H. LALRINTHANGA Lunglei 6
9th 3,000.00 C. DANIELA Bethlehem Vengthlang 6
10th 3,000.00 JEREMIA ZOTHANGLIANA Khatla 6
11th 1,500.00 H. RAMPANMAWIA Venghlui 6
12th 1,500.00 MS DAWNGLIANA Mission Veng 6
13th 1,500.00 STEPHEN MALSAWMTLUANGA Tlangnuam Vengthar 6
14th 1,500.00 B. LALRAMTHLENGA Siaha 6
15th 1,500.00 LALRUATSANGA Khatla 6
16th 1,500.00 H. THANGCHEMSANGA Lawngtlai 6
17th 1,500.00 J. THANPUIA Serchhip
18th 1,500.00 H. LALTHLAMUANA Mizoram Police
19th 1,500.00 LALHRUAITLUANGA RALTE Ramthar
20th 1,500.00 LALRINMAWIA Reiek
21st 700.00 GABRIEL LALNUNSANGA Leitan
22nd 700.00 ZARZOLIANA Zotlang, Aizawl
23rd 700.00 VANLALFINGA Dinthar
24th 700.00 B. LALLUAHPUIA Mizoram Police
25th 700.00 SAINGURA SAILO Chanmari 5
26th 700.00 LALTHANMAWIA Sihphir 5
27th 700.00 K. LALNUNZAMA Khuangleng 5
28th 700.00 VL RONGHINGLOVA Maubawk 5
29th 700.00 JOHN ZONUNTHARA SAILO Bawngkawn 5
30th 700.00 PAHLIRA Mizoram Police 5
AGE CATEGORY
UNDER 17 (BOYS)
1st 1,500.00 ZONUNSANGA Reiek
2nd 1,000.00 R. LALHRIATPUIA Reiek
3rd 700.00 LALLAWMZUALA Reiek
UNDER 17 (GIRLS)
1st 1,500.00 JESSICA LALCHHANCHHUAHI Tuikual
UNDER 15 (BOYS)
1st 1,500.00 SYLVESTER LALNGHETA Tlangnuam
2nd 1,000.00 S. LALREMLIANA ITI Veng
3rd 700.00 JOHN LALRUATKIMA TLAU Rosebud School, Ramhlun
UNDER 15 (GIRLS)
1st 1,500.00 K. ROHLUPUII Zonuam
UNDER 13 (BOYS)
1st 1,000.00 THOMAS REMSANGZUALA Mission Veng
2nd 700.00 ROSANGKIMA Rosebud School, Ramhlun
3rd 500.00 H. LALHRIATPUIA Reiek
UNDER 13 (GIRLS)
1st 1,000.00 C. RAMNUNTHARI Zonuam
UNDER 11 (BOYS)
1st 1,000.00 ZONUNPUIA Reiek
2nd 700.00 LALHUMHIMA Chhinga Veng
3rd 500.00 MALSAWMDAWNGZELA Rosebud School, Ramhlun
UNDER 11 (GIRLS)
1st 1,000.00 H. LALNUNHLUI Rosebud School, Ramhlun
UNDER 9 (BOYS)
1st 1,000.00 THANGLALDIKA Rosebud School, Ramhlun
2nd 700.00 ABEL LALSANGZELA Saron Veng
3rd 500.00 K. LALNUNMAWIA Zonuam
UNDER 9 (GIRLS)
1st 1,000.00 ADELA ZONUNTLUANGI Tlangnuam West
2nd 700.00 LALLAWMSANGI Durtlang
UNDER 7 (BOYS)
1st 1,000.00 PIUS MUANZUALA Tlangnuam West
2nd 700.00 JOHN LALRINFELA Mission Veng
SPECIAL PRIZES
Youngest Player (Rs.500.00) : PIUS MUANZUALA, (7 Yrs) Tlangnuam West
Most Senior Player (Rs.500.00) : ZOSANGZUALA, (62 Yrs) Chanmari, Aizawl
Best Unrated Player (Rs.500.00) : ZOSANGLIANA RALTE, Mizoram Police
Best Dressed (Rs.500.00) : JOHN LALRINFELA, Mission Veng

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});