May ni 1 & 2,2015 zirtawpni leh inrinni khan khawchhe chhe hnuaiah SUZUKI 10th MiMSA Motorcycle Racing Championship 2015 chu tluang taka neih a ni a, tum dang ang lo takin Aizawl khaw pawn lamah trophy pathum a chhuak.
Tuirial Airfield-a neih MiMSA Motorcycle Racing Championship vawi 10-naah hian ruahman ang chuan Suzuki chuan an bike siam thar Gixxer tan bik One Make Race buatsaih a tum a, mahse ruah surin intlansiak a tihbuai avangin thulh a ni ta a ni.
Inelna chi hrang 9-a intlansiak erawh neih zawh a ni a, Mizo Rider tha an sawi zinga hming lang ve ziah, Trophy dawng khat tak ni lawi si TRS Rider Lalawma'n Expert Modified Class-ah hnehna changin pakhatna a ni.
Ngaihven hlawh ber Open Class-ah Michael Laldinsanga, MRT chu pakhatna a ni a, BR Racing Rider B.Lalruatsanga (RSA) chu pahnihna a ni a, ARC Rider PC Lalremkima chu pathumna a ni.
Keifang Moto Club (KMC) chuan Trophy pathum hawnin Mizorama Racing Championship buatsaih tawhah a vawi khat nan Aizawl khawpawn ah trophy chawichhuah a ni ve ta.
Team inelnaah ARC chuan Trophy 9 dawngin RC Racing chuan Trophy Pasarih (7) an dawng a, MRT 3, KMC 3, Next Com 3, TRS 1 an ni a, ARC chuan point 205 hmuin hma an hruai a, Pahnihna BR Racing chuan point 197 an hmu ve bawk.
Hetiang hi intihsiakna hrang hrang result a ni -
Upto 160cc NOVICE CLASS:-
1st Lalremtluanga KMC
2nd Lalringngheta KMC
3rd Vanlalthlamuana BR. RACING
Upto 160cc NOVICE Modified CLASS:-
1st David Lalfakzuala NEXT COM:-
2nd Lalringngheta KMC
3rd Lalhruaitluanga ARC
161-250cc NOVICE STOCK CLASS:-
1st Lalhruaitluanga ARC
2nd David Lalfakzuala NEXT COM
3rd Lalfakzuala PRIVATE
161-250cc NOVICE Modified Class:-
1st William Lalmalsawma BR Racing
2nd Lalduhsaka BR Racing
3rd Lalrintluanga Varte ARC
UPTO 160cc Expert Stock Class:-
1st PC Lalremkima ARC
2nd John Laldinpuia MRT
3rd Anthony Lalawmpuia MRT
UPTO 160cc Expert Modified Class:-
1st B.Lalruatsanga BR Racing
2nd Lalrindika NEXT COMM
3rd PC.Lalremkima ARC
161-250cc Expert Stock Class:-
1st B.Lalruatsanga BR Racing
2nd Malsawmdawngliana BR Racing
3rd J.Lalhruaipuia ARC
161-250cc Expert Modified Class:-
1st Lalawmpuia TRS
2nd J.LalhruaipuiaA ARC
3rd B.Zoramchhana ARC
Open Class
1st Michael Laldinsanga MRT
2nd B.Lalruatsanga BR Racing
3rd PC.Lalremkima ARC
Team Points standing:-
ARC - 205 Points
BR.Racing - 197
NEXT COM - 100
MRT - 87
KMC - 78
TRS - 25
OUTLAWS - 13
Photo Credit : Toto Tonson‎