13 Mar 2019 03:07

inkhel

LPS Pro Fight zawh fel a ni

Yodha 4x4 Pickup LPS Pro Fight Title Fight chu March ni 12, Thawlehni zan khan R Dengthuama Indoor Stadium, Mualpuiah khelh a ni a,  NT Lalbiakima, Laldingliana, Lalrinawma, C Lalduhawma leh HC Johnkenty Vanhlimpuia te chuan Champion kawnghren an hreng ta a ni. 

GIG Motors Fighter of the Night-ah NT Lalbiakkima (New Siaha) chu thlan a ni a, GIG Motors Best Referee-ah Vulthavunga (Mission Veng) chu thlan ni bawkin GIG Motors Best Judge Rochhingpuia (East Lungdar) chu thlan a ni bawk. 

Title Fight-a chak zawk hian champion kawnghren leh Rs 50,000/- an dawng a, a chak lovin Rs 20,000/- an dawng be bawk. 

GIG Motors Best Referee leh GIG Motors Best Judge te hian Rs 4,000/- trophy an dawng ve bawk. 

March ni 12, Thawhlehni zan  bout 5 results

LIGHTFLY

NT Lalbiakima (Champion, New Siaha) bt F Zoramchhana (Challenger Cherhlun)

= Unanimous Decision (49-46, 50-45, 48-47)

BANTAM

Laldingliana (Challenger, Tuipui) bt Zonuntluanga (Champion, Dinthar)

= Unanimous Decision (48-47, 46-49, 46-49)

LIGHT

Lalrinawma (Champion, Govt Complex) bt Vanlalawmpuia (Challenger, Khuangthing)

= Split Decision (48-47, 46-49, 48-47)

MIDDLE

C Lalduhawma (Conterder, Ramhlun South) bt H Lalrinhlua (Contender, Hnahthial)

= Unanimous Decision (50-45, 50-45, 49-46)

LIGHTHEAVY

HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui) bt DK Munga (Hrianghmun)

= Knockout (Round 1, second 53)

LPS PRO Fight Champion  Tawhte

LIGHTFLY

2009 - Laldinsanga (Khatla)

2010 - ZD Lalchhuanawma (Lunglei)

2011 - Laldinmawia (Tuipui)

2014 - NT Lalbiakkima (New Siaha)

2015 - NT Lalbiakkima (New Siaha)

2016 - NT Lalbiakkima (New Siaha)

2017 - NT Lalbiakkima (New Siaha)

2018 - NT Lalbiakkima (New Siaha)

BANTAM

2009 - Vanlalhruaia (Khawkawn)

2010 - Lalnunhlua (Chaltlang Lily Veng)

2011 - Michael Zodinpuia (Ramhlun Venglai)

2014 - Lalnunhlua (Chaltlang Lily Veng)

2015 - HC Lalramfela (Chawngtlai)

2016 - Zonuntluanga (Dinthar)

2017 - Zonuntluanga (Dinthar)

2018 - Laldingliana (Tuipui)

LIGHT

2009 - Lalmuanpuia (Ramthar)

2010 - Anthony Lalduhawma (Govt Complex)

2011 - Anthony Lalduhawma (Govt Complex)

2014 - Lalmuanpuia (Ramthar)

2015 - Lalmuanpuia (Ramthar)

2016 - Anthony Lalduhawma (Govt Complex)

2017 - Lalrinawma (Govt Complex)

2018 - Lalrinawma (Govt Complex)

MIDDLE

2010 - Zarzoliana (Sawleng)

2011 - Zarzoliana (Sawleng)

2014 - HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui)

2015 - HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui)

2016 - Zarzoliana (Sawleng)

2017 - Zarzoliana (Sawleng)

2018 - C Lalduhawma (Ramhlun South)

LIGHTHEAVY

2009 - Abel Lalawmawia (Serchhip)

2010 - Abel Lalawmawia (Serchhip)

2011 - Abel Lalawmawia (Serchhip)

2014 - Abel Lalawmawia (Serchhip)

2015 - PC Lalmuankima (Saron Veng)

2016 - HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui)

2017 - HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui)

2018 - HC Johnkenty Vanhlimpuia (Tuipui)