16 Jan 2020 11:16

inkhel

Dr T Ao Trophy khel tur Mizoram Team an inpeih tawh

India hmarchhak state-te football inelna sang ber Dr Talimeren Ao (T Ao) Memorial North East Football Championships 2020 chu January ni 18-28 chhung IG Stadium Kohima Nagaland-ah khelh tur a ni a, Mizoram team te hi champion ngei tumin January 6, 2020 atang khan training an tan tawh a, Mizoram team hian January ni 17, Zirtawpni chawhma dar 11:00-ah Aizawl chhuah sanin Nagaland an pan ang.

Mizoram team hi Group B-ah Skkim, Assam, Meghalaya te nen an awm a, Group A-ah Nagaland, Arunachal Pradesh, Manipur leh Tripura te an awm bawk. January ni 21, Thawhlehniah Mizoram hian an match hmasa ber atan Meghalaya an hmachhawn ang a, January ni 23, Ninganiah Assam an hmachhawn leh ang a, January ni 25, Inrinniah Skkim an hmachhawn leh bawk ang.

Fixtures:

Dt 20/1/2020 : 10:30 AM Nagaland vs Arunachal Pradesh (A)
04:00 PM Manipur vs Tripura (A) 

Dt 21/1/2020 :

02:00 PM Sikkim vs Assam (B) 

04:00 PM Mizoram Vs Meghalaya (B) 

Dt 22/1/2020 : 

02:00 PM Manipur Vs Arunachal Pradesh (A)
04:00 PM Nagaland Vs Tripura (A) 

Dt 23/1/2020 : 

02:00 PM Sikkim Vs Meghalaya (B)
04:00 PM Mizoram Vs Assam (B) 

Dt 24/1/2020 : 

02:00 PM Tripura Vs Arunachal Pradesh (A)
04:00 PM Nagaland Vs Manipur (A) 

Dt 25/1/2020 :

02:00 PM Assam Vs Meghalaya (B)
04:00 PM Sikkim Vs Mizoram (B)

January ni 27, Thawhtanni Semifinal Fixtures

02:00 PM Winner of Group A vs Runner Of Group B
04:00 PM Winner of Group B vs Runner of Group A

January ni 28, Thawhlehni Third Place fixtures
10:00 AM Losser of Semifinal
January ni 28, Thawhlehni Final Fixtures
04:00 PM Winner of 1st Semifinal vs Winner of 2nd Semifinal

Mizoram Team te:
Goalkeepers
1. Lalmuansanga (Electric Veng FC) Bethlehem Vengthlang
2. RS Lallawmzuala (FC Venghnuai) Republic Veng

Defenders
1. PC Laldinpuia (Electric Veng FC) Samtlang
2. Lalrinchhana Tochhawng (Chanmari FC) Chanmari
3. Vanlalzuidika (Chhinga Veng FC) Pukpui Lunglei
4. Lalmawizuala (Chhinga Veng FC) Nisapui
5. Vanlalnghenga (Chanmari FC) Serchhip, Dinthar
6. C Lalnunmawia (Electric Veng FC) Rengtekawn, Kolasib
7. K Lalmalsawma (Electric Veng FC) Bethlehem Vengthlang

Midfielders
1. R Malsawmtluanga (Mizoram Police FC) Darlawn
2. Lalruatfela (Chanmari FC) Republic Veng
3. David Lalrinmuana (Chanmari FC) Zemabawk North
4. Lalchungnunga Chhangte (Chhinga Veng FC) Zotuitlang
5. Vanlalthanga (FC Venghnuai) Hualngohmun
6. Lalsawmzela (Chhinga Veng FC) Champhai Kanan)

Forwards
1. MS Dawngliana (Chanmari FC) Bawngkawn
2. Malsawmfela (Mizoram Police FC) Ramhlun
3. Lalbiakhlua (Mizoram Police FC) Keifang/Electric Veng
4. Vanlalthlamuana (Chawnpui FC) Ramhlun
5. F Lalrinpuia (Mizoram Police FC) Republic Veng

Coaching Staff
Manager: T Vanlalhluna, Dinthar
Coach: R Lalremtluanga, Venghnuai
Asst Coach: Anand Gurung, Tanhril

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});