09 Jun 2019 11:41

inkhel

Delhiah Mizoram Taekwondo Team 2-na an ni

June ni 5-7, 2019 chhunga zawh tak 3rd Kukkiwon Cup Taekwondo Championship, New Delhi a zawh takah Mizoram chuan point 114 hmuin 2na an ni a. Point 123 hmutu a thlengtu Delhi chu pakhatna an ni.

Mizoram Team hian Poomsae (form) inelna huangah Gold 18, Silver 3, Bronze 1 lain Kyorugi (fight) inelna huangah Gold 5, silver 4 leh Bronze 2 an la a, Gyokpa(Breaking) inelnaah Silver 2 an la bawk.

Mizoram hi nikum 2018 ah khan a lo champion tawh a, kuminah erawh a thlengtu Delhi an Champion a, Trophy bakak Hundai Car i10 an dawng.

He championship endik tur hian World Taekwondo Headquarters chuan Asian Taekwondo Union(ATU) Referee Vice Chairman Tae Bong Lee a rawn tir a, South Korea Ambassador Shin Bong Kil chuan hmanpuiin, Hyundai Execute Director Un Yong Yo te, Grand Master Jeong Hee Lee 7th Dan leh Grand Master Jay Ku Lee 7th Dan ten an vil bawk. Tin, Master Joseph Thansanga chu he championship Arbitration Board Chairman atana ruat ani bawk.

Team 139 telna Kukkiwon cup ah hian India bakah ram pawn atangin 7th Dan te Afghanistan, Kuwait, Korea, Nepal atangin team an tel a. Mizoram Team hi Master Joseph Thansanga(Head of Team) Electric veng leh R.Lalrinmawia(Manager) Republic veng leh Lalsangzuali(Coach), Venghlui ten an hruai a, Lalnunhlima Serchhip leh Vanlalhmangaihthangi, Armed veng pawh referee Official in an kal bawk.

POOMSEA MEDALIST

Fresher Category

1. Lalrinhlui ralte,Ramthar north/RSC - Gold

2. Esther Lalchhanhimi,Ramhlun south/St Lawrence - Gold

Sub-Junior Category

1. Pc Lalmuanpuia, Mission vengthlang SC - Gold

2. Fedelia VL Thlamuanpuii, Durtlang- Silver

Cadet Category

1. J Zothanzuali, Republic Vengthlang/RVTTC - Gold

2. Simon Lalrinchhana, Mission Vengthlang/MSVTSC - Gold

3. Vanlalrohlui fanai, Ramhlun South/St.Lawrence School- Gold

4. Theresa Zozemawii lailet, Chanmari/St.Marys School - Gold

Junior Category

1. Lalfakzuala, Hlimen - Gold

2. Ngaisianmuani, Electric Veng/ATA - Gold

3.C.Lalramthari,Ramhlun south/st Lawrence - Gold

Senior Men Category

1. Lalthlamuanpuia,venghlui/RVTTC- gold

2. Daniel Lalhumthanga chhinga veng/ATA-silver

3. H Vanlalfela,Armed veng south/AVSTC - Bronze

Senior New Poomsae

1. Daniel Lalhumthanga, Chhinga veng/ATA - gold

2. Lalthlamuanpuia, venghlui/RVTTC - silver,

Cadet Pair - Gold

1.Simon Lalrinchhana,mission vengthlang SC

2.J.Zothanzuali,Republic vengthlang/RVTTC

Senior Men Team - Gold

1. Lalthlamuanpuia,venghlui/RVTTC

2. Daniel Lalhumthanga ,chhinga veng/ATA

3. H Vanlalfela,Armed veng south/AVSTC

Senior Women Team -Gold

1. F Vanlalhriati,Dawrpui/ATA

2. Lalsangzuali,Venghlui/SYS

3. Lalhlimpuii,Chawnpui/CTC

Senior Pair - Gold

1. Lalhlimpuii,Chawnpui/CTC

2. Laltlanmawia,Armed veng south/AVTA

Senior women Individual

Lalhlimpuii - Gold,Chawnpui/CTC

Senior Women Fresher Individual

1. F.Vanlalhriati,Dawrpui/ATA - Gold

KYORUGI MEDALIST

Fresher category

Under 18 ah Esther Lalchhanhimi, Ramhlun S/St.Lawrence School -Gold

Under 29 ah Fedilia Vanlalthlamuanpuii, Durtlabg TC - Gold

Under 41 ah Lalrinhlui Ralte, Ramthar North/RSC - Bronze

Sub-Junior Category

Under 23 ah PC Lalmuanpuia, Mission Vengthlang TC - Bronze

Cadet Category

Under 37 ah Theresa Zozemawii Lailet,Chanmari/St.Lawrence School - Bronze

Under 45 ah ZH Lalramthansanga, Republic vengthlang TC - Gold

Junior Category

Under 52 ah C.Lalramthari, Ramhlun S/RSC -Silver

Under 46 ah Ngaisianmuani, Electric veng/ATA - Silver

Senior Category

Under 54 ah C. Zoramsangan, Ramthar/ATA - Gold

Under 58 ah Laltlanmawia, Armed Veng South/AVTA - Silver

Under 63 ah PC Lalmuanawma, Kolasib/SAI Gold

Over 73 ah Lalsangzuali, Venglui/SYS - Gold