15th MiMSA Racing Championship (Thalfavang Kut) zawhfel takah Motorsports Association of Mizoram chuan hmasawnna ropui tak hmuin senior rider B.Lalruatsanga leh midang karah mithar tha tak takin podium sang an lawn.
December ni 15-17, 2016 chhung khan Tuirial Airfield-ah Thalfavang Kut neih a ni a, heta mipui lawm leh mitfukna ber chu MiMSA-in a buatsaih intlansiak chi hrang hrangte a ni.
Race 66 zet neih a ni a, Circuit Race leh Motocross Race-ahte inelna chi hrang engemawzat buatsaih a ni. Circuit Race-ah category 8 a awm a, Motocross chu category 3-ah then a ni ve thung. Motocross Open siam tel a ni a, he class-ah hian Novice leh Expert rider te an tlan hoin a hmuhnawm dan a danglam hle. 4Wheel class-te Motocross track ah tlantirin Autocross Race tih a ni a, he intlansiakah hian state pawn lam mi an awm nual a, pakhatna latu Jason Sinha chu Guwahati atanga a rawn tel a ni.
Cycle Race buatsaih bawkin Tarmac (Black Top) a tlan a ni a category hnih kum 15 hnuai leh a chunglama thenhran a ni ve bawk.
Intihsiakna chi hrang hranga telte an vaiin rider 180 an tling a ni.He championship-ah Motocross ah hian MiMSA history a a vawikhatna atan mipa zingah hmeichhia an tlan ve a, amah hi Silchar nula, Miss Buli Nath a ni.
MotoGP leh Formula 1 te ang bawkin MiMSA Race hi season tluana kalpui a ni a, season zawha pointr hmu sang ber rider leh team te an champion thin. Kumin hian Motorcycle Racing-ah Team champion chu BR Racing an ni a, an rider B.Lalruatsanga chu Expert Rider champion a ni a, Novice-ah pawh an rider Lalfakzuala a champion bawk.
4W Racing-ah team Champion chu Brotherhood an ni a, an driver Richard Vanlaltanpuia leh Team Atom atangin Lalremkiama(Tetea) te diver champion an ni. Driver champion pahnih an awm chhan hi an point hmuh zat a in an vang a ni.
15 MiMSA Racing Championship Result
(Pakhatna atanga pathumna chin)
CIRCUIT RACE
NOVICE :
Upto 160cc Novice
1st LALFINGKIMA ARC R15
2nd P.C.LALDUHSAKA ARC R15
3rd LALHRUAIZELA NXT R15
161-250cc Novice
1st K.LALNUNSANGA MRT CBR 250
2nd LALFAKZUALA BR RACING DUKE 200
3rd LALFINGKIMA ARC CBR 250
NOVICE Open
1st LALFAKZUALA BR RACING DUKE 200
2nd P.C LALDUHSAKA ARC R15
3rd LALFINGKIMA ARC CBR 250
EXPERT
Upto 160cc Expert Stock
1st LALMAWIPUIA ARC R15
2nd B.LALRUATSANGA BR RACING R15
3rd MALSAWMDAWNGLIANA BR RACING R15
Upto 160cc Expert Modified
1st LALRUATSANGA NXT CBZ
2nd LALMAWIPUIA ARC R15
3rd B.LALRUATSANGA BR RACING R15
161-250 Expert Stock
1st LALRINDIKA ARC CBR 250
2nd K.LALRINGNGETA KMC CBR 250
3rd JOHN LALDINPUIA MRT CBR 250
Open Expert
1st J.LALHRUAIPUIA ARC CBR250
2nd MALSAWMDAWNGLIANA BR RACING DUKE 200
3rd LALAWMPUIA NEXT COMM R15
MOTOCROSS
NOVICE
1st LALFAKZUALA BR RACING IMPULSE
2nd LALFINGKIMA ARC IMPULSE
3rd R.LALNUNTHARA NEXT COMM IMPULSE
EXPERT
1st B. LALRUATSANGA BR RACING IMPULSE
2nd SAMUEL LALRAMHMUAKA NEXT COMM IMPULSE
3rd NAYLIN CHOWHIN BR RACING IMPULSE
Open
1st NAYLIN CHOWHIN BR RACING IMPULSE
2nd B. LALRUATSANGA BR RACING IMPULSE
3rd J.LALHRUAIPUIA ARC IMPULSE
4th JOHN LALDINPUIA MRT IMPULSE
5th NGURSANGPUIA NEXT COMM IMPULSE
4W AUTOCROSS
1st JASON SINHA TEAM EGA SPARK
2nd LALREMKIMA(TETEA) TEAM ATOM GRAND i10
3rd SAMULE LALMALSAWMA BROTHERHOOD GETZ
CYCLE Race
Upto 15 years
1st ALAN R. ROMAWIA GR
2nd ANDREW ZOCHHUANLIANA GR
3rd LALRUATFELA FANAI GR
16 years and above
1st JIM LALRUATKIMA MOTW
2nd ROBINSON GR
3rd LALENKAWLA Dsz