16 May 2018 03:51

PC Lala

inkhel correspondent and photographer

MFA Futsal Cup: Quarterfinal lut a hriat ta

Mizoram Football Association leh Chanmari Branch KTP tangkawpin an buatsaih MFA Futsal Cup chu May 16, Nilaini khan AR Lammualah Round of 16 khelh zawh a ni a, Dinthar Lawmna FC, FC Thyristors, Zipor FC, Serchhip, Ramhlun South, Gideon, Kanan, Bawngkawn FC, Zonuam FC leh Paul FC chuan an khingpui theuh hnehin quarterfinal an lut ta a ni. May ni 17, Ninganiah quarterfinal khelh tur ni.

May ni 16, Nilaini Round of 16 Results:

Match No 1:
Gound 1:
Dinthar, Lawmna FC 10-7 Chawnpui FC
(George MS Dawngliana 6', 27', 46', Michael K Lalhriatpuia 8', 9', 49', K Remsangpuia 7', 8', 42', 45') (Samuel Lalmuanpuia 2', 19', 32', 33', Sena Ralte 9', 30', Lalmuanpuia Guite 46')

Ground 2:
Dawrpui Spartans 4-6 FC Thyristors
(Lalhmangaiha 17', 40', 43', 46') (Lalmuanzuala 11', 45', KC Lalhriatpuia 14', Lalngaihzuala 26', Lalawmpuia 36', Moody Zodingliana 39')

Match No 2:
Ground 1:
Zipor FC, Serchhip 5-2 Samuel FC, Armed Veng South
(David Lalawmpuia 5', Lalengmawia 18', 20', Lalremruata 48', 50') (Lalfamkima 4', Lalremruata 15')

Ground 2:
Whet Stone FC, Ramthar Veng 1-5 Ramhlun South
(Johny Lalfakzuala 18') ( Lalhmachhuana 36 sec, Lalnunmawia 7', Lalremruata 16', Lalhmingchhuanga 41', 43')

Match No 3:
Ground 1:
Chanmari,Zothan FC 5-7 Gideon, Kanan
(Lalrinchhana Tochhawng 34', Lalbiaknia 38', 44', Rochhingpuia 45',46)
(L.Ngengrosiama 6',8', Malsawmliana 15', Freddy Lallawmawma 20',28',48',50')

Ground 2
Bawngkawn FC 6-3 Durtlang FC
(H.Lalmuankima 6', 34', 35', 38', Lallawmzuala 30', Lalnuntluanga 43')
(Lalmuanzova 17', Vanlalnunpuia 23', R.Lallawmkima 27')

Match No 4:
Ground 1
Addonais FC 0-6 Zonuam FC
(Lalhruaizela 28', 38', Varthanzama 35', 39', Lalduhawma 41', 44')

Ground 2
Paul FC 2-2 IDBI Capital
(Lalfakzuala 2', Lalbiakhlua 25')
(Laldampuia 24', Lalremruata 34')
(Penalty ah 3-2 in Paul FC an chak)

May ni 17, Ningani Quarterfinal Fixtures :

1st Match 11:00 AM

Ground - I:

Ramhlun South FC vs Zipor FC, Serchhip

Ground - II:

FC. Thyristor, Ramhlun Venglai vs Lawmna FC, Dinthar

2nd Match 1:00PM

Ground - I:

Bawngkawn FC vs Team Gideon, Kanan

Ground - II:

Lolipop FC, Zonuam vs Paul FC, Kulikawn.

Ground lam remchan zawkna avangin khelh hun siam rem a ni a, fixture Timing kha rin loh tur a ni.